OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Rok C – 09.06.2019

 

1. Święta Zesłania Ducha Świętego, czyli Zielone Swiątki, obchodzone są przez dwa dni. Jutro w II dniu świąt obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Święto to jest dniem wolnym od pracy, dlatego zapraszamy wiernych do udziału we Mszy św., które sprawujemy jak w każdą niedzielę i święto.

 

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

czwartek 13.06 - święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to stosunkowo nowe święto wpisane do kalendarza na polecenie emerytowanego papieża, Benedykta XVI; w tym dniu odmoówimy różaniec w intencjach papieskich.

piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

 

3. W dniu 30 czerwca będziemy świętowali nasz odpust parafialny. Po Mszy Św. o godz. 10.30 zapraszamy na festyn. Zwracamy sie do wszystkich naszych parafian o włączenie sie do przygotowań. Prosimy o wpisywanie sie na listy do zrobienia ciast, do przygotowania festynu, obsługi i sprzątaniu po festynie. W ramach festynu przewidziane sa konkursy dla dzieci, prosimy o przyniesienie zabawek, przedmiotów, które mogłyby posłużyć jako nagrody. Prosimy o przynoszenie ich na w najbliższe niedziele do sali parafialnej, po Mszach św. o godz. 09:00 i 10:30. 

 

4. W dniu 22 czerwca odbędzie się zjazd młodzieży polonijnej w Concordii, serdecznie zapraszamy, zapisy zakrystii oraz u o. Antoniego. Koszt 10 E.

 

5. Polecamy miesięcznik „Nasze Słowo” przy wyjściu z kościoła oraz „Rycerz Niepokalanej” w zakrystii. 

Ewangelia na dziś !

Szkoła Modlitwy
Słowem Bożym

 

odwiedzin od listopada 2005 r.

Druckversion Druckversion | Sitemap
© Polnische Katholische Gemeinde