<< Neues Textfeld >>

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

25 Niedziela Zwykła - Rok B – 23.09.2018

 

1. W tym tygodniu obchodzimy:

czwartek – wspomnienie św. Wincentego a`Paulo, kapłana;

piątek – św. Wacława, męczennika;

sobota – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

 

2. W najbliższą sobotę 29 września udajemy się na pieszą pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w Maria Buchen. Są jeszcze wolne miejsca, dlatego serdecznie zapraszamy do udziału. Wyjazd pielgrzymów o godz. 7:00 rano z przystanku przy sklepie LIDL.

 

3. Również w najbliższą sobotę w kościele Herz Jesu w Dillenburgu od godz. 14:00 okazja do spowiedzi św. i Msza św. w języku polskim.

 

4. Polonijny ośrodek „Concordia” organizuje kolonie dla dzieci i młodzieży w czasie ferii jesiennych, które w Hesji trwają w pierwszych dwóch tygodniach padziernika. Na tablicy ogłoszeń można znaleźć dokładne informacje dotyczące tych kolonii.

 

5. Przy wyjściu z kościoła polecamy wiernym kalendarze na rok 2019, wydane przez Rektorat PMK w Niemczech. Cena wynosi 5,-€, a ich tematem są miejsca, które w historii Narodu jak i chrześcijaństwa w Polsce odegrały zmaczną rolę. Dołączony jest również wykaz miejsc, w których sprawowana jest Msza św. w języku polskim na terenie całych Niemiec. Ponadto polecamy również miesięcznik dla dzieci „Promyczek Dobra”.

 

6. W imieniu Niemieckiego Instytutu Spraw Polskich (Deutsch-Polen Institut) w Darmstadt zapraszamy wiernych na prezentację książki „Polnische Spuren in Deutschland”. Przedstawione będą hasła wydanego niedawno leksykonu związanego z Polakami we Frankfurcie i w regionie Rhein-Main-Gebiet. Prezentacja ta będzie miała miejsce jutro, czyli w poniedziałek 24 września, o godz. 19:30 w Haus am Dom we Frankfurcie/M.

<< Neues Textfeld >>

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

23 Niedziela Zwykła - Rok B – 09.09.2018

 

1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

czwartek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i dK. Jest to również 13 dzień miesiąca, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencjach papieskich o godz. 18:30;

piątek – święto Podwyższenia Krzyża Swiętego;

sobota – wspomnienie NMP Bolesnej.

 

2. Po dokonanych zapisach dzieci na zajęcia katechetyczne powstały następujące grupy:

dzieci klasa II – poniedziałek godz. 16:15;

dzieci klasa I – poniedziałek godz. 17:00;

dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. podzielone zostały na 3 grupy

          grupa 1 – wtorek godz. 16:15;

          grupa 2 – wtorek godz. 17:00;

          grupa 3 – wtorek godz. 18:00;

dzieci pokomunijne – czwartek godz. 17:00.

 

3. W najbliższą sobotę 15 września o godz. 17:00 odbędzie się kolejne spotkanie osób należących do parafialnych Róż Różańcowych. Serdecznie zapraszamy.

 

4. W przyszłą niedzielę 16 września Msza św. sprawowana o godz. 10:30 przeznaczona jest szczególnie dla dzieci z kazaniem skierowanym do nich i z udziałem parafialnej scholki dziecięcej. Przypominamy, że taka Msza św. odprawiana jest w  każdą 3 niedzielę miesiąca.

Po jej zakończeniu ok. godz. 12:00 w naszej sali parafialnej odbędzie się „Pasowanie na ucznia” w Szkole Języka Polskiego im. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców i całe rodziny na tę uroczystość.

 

5. Nasza coroczna piesza pielgrzymka do sanktuarium w Maria Buchen zaplanowana jest na sobotę 29 września. Do przejścia jest trasa ok. 18 km. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii wraz z opłatą 20,-€ za przejazd autokarem.

 

6. W zakrystii jest też do nabycia wrześniowy numer miesięcznika „Rycerz Niepokalanej”.

 

7. Konsulat Generalny RP w Kolonii zwraca się do wiernych z uprzejmą prośbą o przekazywanie do instytucji muzealnych w Polsce pamiątek o charakterze historycznym lub artystycznym związanych z Polską. Prośba ta dotyczy działań Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które mają na celu pozyskanie dla polskich muzeów, bibliotek i archiwów darów od przedstawicieli Polonii. Ta akcja związana jest z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Szczegółowe informacje znajdziemy na ulotkach wyłożonych w przedsionku kościoła.

 

<< Neues Textfeld >>

<< Neues Textfeld >>

<< Neues Textfeld >>

Ewangelia na dziś !

Szkoła Modlitwy
Słowem Bożym

 

odwiedzin od listopada 2005 r.

Druckversion Druckversion | Sitemap
© Polnische Katholische Gemeinde