OGŁOSZENIA PARAFIALNE

2. Niedziela Adwentu Rok A – 08.12.2019

1. W tym tygodniu – Czwartek: Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe;
Piątek: Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy; Sobota: Wspomnienie św. Jana
od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
2. W okresie adwentu zachęcamy do udziału w Roratach, czyli adwentowych Mszach
św. ku czci Matki Bożej, które odprawiamy w każdy piątek o godz. 18:30. Do udziału w
nich zapraszamy wszystkie dzieci i prosimy, by przynosiły ze sobą lampiony roratnie
oraz wycięte z papieru serduszka, na których wypisują dobre uczynki uczynione w
ostatnim tygodniu.
Przypominamy również o możliwości spowiedzi, której słuchamy w kościele Herz
Marien 30 minut przed każdą Mszą świętą.
3. W sobotę 14. grudnia zapraszamy Róże Różańcowe na spotkanie o godz. 17.00 w
sali katechetzcynej.
4. W imieniu Scholi i Rady Parafialnej zapraszamy wszystkich na spotkanie opłatkowe
w następną niedzielę, 15. grudnia, po Mszy Św. o godz. 10.30, do sali parafialnej.
5. W przedsionku kościoła są rozprowadzane opłatki i świece na stół wigilijny.
Składane dobrowolne ofiary przeznaczone są na wsparcie akcji „Wigilijne Dzieło
Pomocy Dzieciom”.
6. Przypominamy o rozprowadzanych cegiełkach na budowę kaplicy Maryjnej w
Świątyni Opatrzności  Bożej w Warszawie. Będzie to wotum Polonii z całego świata.
Cegiełki można nabyć w zakrystii w wysokości 20, 50 i 100 E.
7. Zachęcamy do nabycia grudniowego wydania miesięcznika „Nasze Słowo” oraz
„Rycerza Niepokalanej”.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Niedziela Adwentu Rok A – 01.12.2019

 

1. Rozpoczynamy pierwszy tydzień miesiąca: Zapraszamy w Pierwszy Czwartek na Mszę Św. i adorację Najśw. Sakramentu do 21:00, w Pierwszy Piątek na Mszę Św. o 18.30 i spowiedź od godz. 18.00 i na Czuwanie Maryjne w sobotę. W tym tygodniu – Wtorek: Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera; Środa: wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy; Piątek: wspomnienie św. Mikołaja, biskupa; Sobota: Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

 

2. W sobotę 7. grudnia zapraszamy dzieci na spotkanie ze Świętym Mikołajem do sali parafialnej pod kościołem Herz Marien. Pierwsza grupa: Od 11:00 do 13:00 z dziećmi zapisanymi na listę i druga grupa od 13:30 do 15:30 z dziećmi uczęszczającymi na zajęcia języka  polskiego i katechezy. Zapisy tylko jeszcze do dzisiaj w zakrystii.

 

3. W polskiej tradycji religijnej w okresie Adwentu znane są tzw. Roraty, czyli adwentowe Msze św. ku czci Matki Bożej. Będziemy je odprawiać w każdy piątek tego okresu o godz. 18:30. Do udziału w nich zapraszamy wszystkie dzieci i prosimy, by przynosiły ze sobą lampiony roratnie i wycięte z papieru serduszka, na których trzeba wypisać dobre uczynki uczynione w ostatnim czasie oraz podpisać je imieniem i nazwiskiem. Serduszka będą brały udział w losowaniu figurek Matki Bożej.

 

4. W budowanej Świątyni Opatrzności  Bożej w Warszawie przewidziana jest kaplica Maryjna, wotum Polonii z całego świata. Kard. Nycz zwraca się do nas z prośbą o wsparcie tej inicjatywy, można nabyć w zakrystii cegiełki w wysokości 20, 50 i 100 E.

 

5. We wtorek 5. grudnia Instytut ds. Polski z Darmstadt zaprasza o godz. 19.30 na wieczorne spotkanie w Haus am Dom na przeciwko katedry Św. Bartłomieja. Spotkanie nosi tytuł: ‘Polonia Semper Fidelis? Życie religijne Polaków żyjących w regionie Rhein-Main’. Ksiądz Bogusław Ostafin, proboszcz z PMK w Mainz, weźmie w nim udział.

 

6. W sobotę 7. grudnia nasz chór parafialny zaprasza do Liebfrauenkirche na godz. 19.30 na koncert adwentowy, w którym wspólnoty obco-języczne będą śpiewać utwory adwentowe.

 

7. Zachęcamy do nabycia nowego wydania miesięcznika „Nasze Słowo” i „Rycerza Niepokalanej”.

 

8. W przedsionku kościoła są rozprowadzane opłatki i świece na stół wigilijny. Składane dobrowolne ofiary przeznaczone są na wsparcie akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

 

9. Przypominamy o możliwości zakupu książek i dewocjonaljów w Księgarni Katolickiej w przyszłą sobotę i niedzielę w kościele Herz Marien. 

 

Ewangelia na dziś !

Szkoła Modlitwy
Słowem Bożym

 

odwiedzin od listopada 2005 r.

Druckversion Druckversion | Sitemap
© Polnische Katholische Gemeinde