<< Neues Textfeld >>

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

2 Niedziela Adwentu - Rok C – 09.12.2018

 

1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie św. Jana Chrzciciela:

„Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego...”. Jest to wezwanie do wytężonej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan Bóg chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem. Czeka na nas każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania.

 

2. Trwa już okres spowiedzi św. przedświątecznej. Prosimy, by okazji do spowiedzi św. nie odkładać na niedzielę, a tym bardziej na ostatnie godziny przed świętami. Zapraszamy do spowiedzi św. w każdą środę, piątek i sobotę pół godziny przed jak  i w czasie Mszy św. sprawowanej o godz. 18:30.

Dodatkowa okazja do spowiedzi św. w najbliższą sobotę 15 grudnia w kościele St. Michael we Frankfurcie/M Sossenheim.

 

3. W tym tygodniu obchodzimy:

czwartek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Jest to 13 dzień miesiąca, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencjach papieskich o godz. 18:30;

piątek – św. Jana od Krzyża, kapłana i dK.

 

4. Przed Mszą Świętą mieliśmy okazję zobaczyć film, będący komentarzem do fragmentu Ewangelii odczytanego w czasie dzisiejszej liturgii. Jest on częścią większego projektu videokomentarzy na cały rok. Kto chciałby zamówić te komentarze w postaci 4 płyt dvd lub otrzymywać je na komórkę, może to uczynić po Mszy św. w małej salce katechetycznej. W kościele St. Markus i St. Josef - w zakrystii.

 

5. W przedsionku kościoła rozprowadzane są pobłogosławione świece i opłatki na stół wigilijny. Z prasy katolickiej polecamy grudniowy numer miesięcznika „Rycerz Niepokalanej”, który jest do nabycia w zakrystii.

 

6. Już w następną niedzielę 16 grudnia zapraszamy wiernych w imieniu Rady Parafialnej na tradycyjne dzielenie się opłatkiem. To spotkanie opłatkowe odbędzie się w naszej sali parafialnej po Mszy św. sprawowanej o godz. 10:30.

 

<< Neues Textfeld >>

<< Neues Textfeld >>

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

1 Niedziela Adwentu - Rok C – 02.12.2018

 

1. Dzisiejszą 1 niedzielą Adwentu rozpoczynamy kolejny nowy rok kościelny zwany liturgicznym. Sam Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia, jak i w Dniu Ostatecznym. Z tego względu ten okres oczekiwania dzieli się na dwie części: pierwsza z nich, do 16 grudnia, kieruje nasze myśli ku wieczności, druga natomiast, od 17 grudnia, zwraca nasze myśli ku Bożemu Narodzeniu.

 

2. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana;

wtorek – św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników;

czwartek – św. Mikołaja, biskupa. W tym dniu przypada I czwartek miesiąca, od godz. 18:30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych;

piątek – św. Ambrożego, biskupa i dK. W tym dniu przypada I piątek miesiąca – od godz. 17:30 okazja do spowiedzi św.;

sobota – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

 

3. W polskiej tradycji religijnej w okresie Adwentu znane są tzw. Roraty, czyli adwentowe Msze św. ku czci Matki Bożej. Będziemy je odprawiać w każdy piątek tego okresu o godz. 18:30. Do udziału w nich zapraszamy wszystkie dzieci i prosimy, by przynosiły ze sobą lampiony roratnie i wycięte z papieru serduszka, na których trzeba wypisać dobre uczynki uczynione w ostatnim czasie oraz podpisać je imieniem i nazwiskiem. Serduszka będą brały udział w losowaniu figurek Matki Bożej.

 

4. W najbliższą sobotę 08 grudnia dodatkowa okazja do spowiedzi św. w kościele St. Michael we Frankfurcie/M Sossenheim w godz. 16:30 – 17:30.

Również w tę sobotę – adwentowe spotkanie osób należących do parafialnych Róż Różańcowych o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy.

 

5. Sobota 08 grudnia jest również dniem spotkania św. Mikołaja z naszymi dziećmi.

O godz. 11:00 św. Mikołaj spotka się z dziećmi zapisywanymi, a o godz. 13:30 – z dziećmi biorącymi udział w zajęciach przyparafialnych. Spotkania te będą miały miejsce w sali parafialnej.

 

6. W przedsionku kościoła są rozprowadzane opłatki i świece na stół wigilijny. Składane dobrowolne ofiary przeznaczone są na wsparcie akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

 

Ewangelia na dziś !

Szkoła Modlitwy
Słowem Bożym

 

odwiedzin od listopada 2005 r.

Druckversion Druckversion | Sitemap
© Polnische Katholische Gemeinde