OGŁOSZENIA PARAFIALNE

7. Niedziela zwykła – Rok A – 23.02.2020

 

1.  W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze Św. w Środę Popielcową będziemy sprawować o godz. 9, 18.30 i 20. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych, oraz ograniczeniu jedzenia, co oznacza, że w tym dniu możemy spożyć tylko jeden posiłek „do syta”. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej po wieczornej Mszy św., natomiast w każdą sobotę po Mszy Św. wieczornej do udziału w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym.

 

2. Jutro, w poniedziałek 24. i we wtorek 25. lutego zapraszamy na spotkanie z o. Johnem Bashobora. O godz. 18:00 odbędzie się konferencja, o godz. 19.30 Msza Św., a po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych spotkaniach.

 

3. W tym tygodniu nie ma zajęć katechetycznych.

 

4. Zachęcamy do pobrania ostatniego wydania czasopism „Nasze słowo” oraz „Rycerz Niepokalanej”.

 

5. Od marca ruszają w naszej parafii kursy języka niemieckiego. Zajęcia będą się odbywać 2 razy w tygodniu w godzinach porannych. Zapewniamy również opiekę dla dzieci na czas zajęć.

Osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w poniedziałek (24.02.2020) o godzinie 12:00. Szczegółowe informacje można uzyskać u Pani Agnieszki Madej pod numerem telefonu 01726008326. Na kursie będą grupy zarówno dla osób zaczynających naukę od podstaw jak i dla znających niemiecki na poziomie zaawansowanym. Serdecznie zapraszamy!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

6. Niedziela zwykła – Rok A – 16.02.2020

 

1. Przypominamy o spotkaniu z Panem Sowińskim w tym tygodniu w dniach od 21. do 23. lutego, który poprowadzi rekolekcje dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Pan Sowiński jest ewangelizatorem i jednym z liderów charyzmatycznej  wspolnoty „Głos Pana”. Nauki i modlitwy po wieczornych Mszach Św. są otwarte dla wszystkich parafian, nie tylko dla młodzieży. 

 

2. W poniedziałek 24. i we wtorek 25. lutego zapraszamy na spotkanie z o. Johnem Bashobora. O godz. 18:00 odbędzie się konferencja, o godz. 19.30 Msza Św., a po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych spotkaniach.

 

3. W niedzielę, 29. marca, Instytyt Pamięci Narodowej z Rzeszowa przedstawi w Sali Katechetycznej wystawę z okazji 100-lecia niepodległości Polski. Historycy IPN zaproponowali przeprowadzenie "żywej lekcji historii" dla młodzieży. Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie w biurze parafialnym lub w zakrystii, abyśmy mogli określić wielkość grupy.

 

4. Przypominamy o wolnych miejscach na pielgrzymkę do Japonii w maju oraz do Medjugorie we wrześniu. Program obu pielgrzymek w gablocie parafialnej i na stronie internetowej.

 

5. W przyszły czwartek, 20. lutego, w centrum kultury ‘Die Fabrik’ w Sachsenhausen odbędzie się koncert muzyki klasycznej z udziałem polskich artystów. Tematem koncertu jest podróż od Tatr po Bałtyk. Będzie to nie tylko podróż muzyczna ale również kulinarna. Bilety do nabycia w kasie lub rezerwacja przez internet (www.die-fabrik-frankfurt.de/tickets/reservieren).

 

6. Zachęcamy do pobrania ostatniego wydania czasopism „Nasze słowo”, „Rycerz Niepokalanej” i „Miłujcie się”.

Ewangelia na dziś !

Szkoła Modlitwy
Słowem Bożym

 

odwiedzin od listopada 2005 r.

Druckversion Druckversion | Sitemap
© Polnische Katholische Gemeinde